I vás se dotknou změny v občanském zákoníku!


29.květen 2013

V pondělí, 27. května 2013, se v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konalo veřejné slyšení k „Občanskému zákoníku a zákonu o obchodních korporacích“. Záštitu nad odborným projednáváním této významné legislativy přijali předseda Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj, poslanec Mgr. Václav Horáček (TOP 09), a předseda Ústavně právního výboru, poslanec Stanislav Polčák (STAN).
 
„Cílem setkání bylo získat zpětnou vazbu k návrhu zákona a poskytnout prostor odborné veřejnosti vyjádřit se k němu. Občanský zákoník patří mezi nejvýznamnější české zákony a je proto třeba jeho přípravu důkladně projednat,“ vysvětlit důvod konání akce poslanec Václav Horáček. Pro něj samotného je v případě tohoto zákona podstatné soustředit se na možné dopady a rizika zavádění zákona do praxe. „Především občané, nebo malé obce by neměly mít se zaváděním změn více problémů, než prospěchu. To je něco, na co se při jeho přípravě od samého počátku zaměřuji. Neměl by to být zákon proti lidem, ale pro lidi. A myslím, že se zatím daří a není tedy třeba se ho obávat – jeho hlavní záměr jde totiž vstříc občanům tohoto státu, když prioritně dbá na efektivitu vymahatelnosti soukromých práv a povinností, což je oblast, ve které jsme měli a zatím ještě máme rezervy,“ hodnotí novou legislativu Horáček.
 
Podle něj je velmi důležité, aby se připravovaným zákonem zabývali nejen odborníci, ale aby jeho přípravu, respektive navrhované změny sledovali také sami občané. „Jedná se o jeden ze zákonů, který by měl zajímat každého obyvatele České republiky, protože se každého z nich přímo dotýká – může mu kdykoli pomoci z nesnází či při řešení problémů, ale také dává jasné hranice našich práv a povinností,“ uzavírá Horáček. O navrhovaném zákoně Horáček jedná také mimo prostory Poslanecké sněmovny – například během svých cest po regionu a setkávání s tamními starosty či obyvateli.


 
 

Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance