Václav Horáče nevzdává boj o plnohodnostný krajský soud v Liberci


19.únor 2014

„Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí n. Labem je na převzetí role plnohodnotného Krajského soudu připravena dokonale. Již nyní vyřizuje veškeré soudní agendy, ke kterým je příslušný krajský soud určen a i budova justičního paláce plně vyhovuje,“ uvedl svou interpelaci Horáček. 

V Liberci je dlouhodobá konstantní judikatura, soud pracuje velmi kvalitně a není žádný důvod, aby zde krajský soud nebyl. „Zřízení plnohodnotného krajského soudu v Liberci je tak víceméně záležitostí administrativní, která nebude zatěžovat veřejné rozpočty, potažmo ani státní rozpočet České republiky žádnými novými výdaji a přesto může výrazně usnadnit život občanů v Libereckém kraji. Pracoviště pobočky v současné době disponuje prostory i vybavením, v nichž lze zahájit provoz samostatného krajského soudu,“ uzavřel svou interpelaci Horáček.

Ministryně spravedlnosti během osobní odpovědi na interpelaci v Poslanecké sněmovně slíbila podnětem se zabývat. „Do Liberce se určitě podívám, protože mě přesvědčuje o té odlišné situaci, kterou se Liberec odlišuje od kraje Vysočina nebo Zlínského kraje. Takže neříkám za resort spravedlnosti teď ne, i když po tom seznámení se s dokumentací jsem původně chtěla jenom navázat na odmítavé stanovisko, ale myslím si, že musím vidět na místě samém a na základě pečlivější ekonomické analýzy, co by to znamenalo, kdybychom takový pilotní projekt nastartovali. Berte to, prosím, jako že Válková ještě neví,“ řekla ministryně Válková. 

Václav Horáček za plnohodnotný krajský soud v Liberci bojuje již od roku 2011. Tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se nicméně problematikou zásadně ani nezabýval a myšlenku odmítl na samém počátku z obavy, aby podobné nároky nevznesly také další kraje, které dosud nemají plnohodnotný krajský soud. To by totiž výrazně zatížilo státní rozpočet. V Liberci je ale zcela jiná situace než v jiných regionech – místní soud je totiž k převzetí role plnohodnotného krajského soudu připraven, jednalo by se jen o administrativní úkon bez vlivu na státní rozpočet. 

Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance